"BEZPIECZNY WEEKEND - ZNICZ 2013" • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

"BEZPIECZNY WEEKEND - ZNICZ 2013"

31 października 2013, 12:54 | Informacje z gminy

Od 28 października od godz. 14.00 do 3 listopada do godz. 22.00 na terenie województwa mazowieckiego prowadzone będą policyjne działania pn: "BEZPIECZNY WEEKEND – ZNICZ 2013". Na drogach będzie więcej patroli i policjantów, którzy będą dbali o nasze bezpieczeństwo.

.Od poniedziałku do niedzieli będziemy odwiedzać groby swoich bliskich. Policjanci pełniący służbę w rejonach cmentarzy, kościołów, parkingów, miejsc odbywającego się handlu będą zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom. Na drogach dojazdowych do cmentarzy będą zapewniali płynność ruchu pojazdów oraz ujawniali i eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących i pieszych. Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Siadając za kierownicą pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także tych których wieziemy oraz wszystkich użytkowników dróg. Pamiętajmy, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu, ponieważ alkohol jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Apelujemy też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach by nie stały się łatwym łupem złodziei.

Jeszcze raz apelujemy o rozwagę i ostrożność.

Źródło: http://www.kwp.radom.pl

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)