Bieg z historią w tle. W Kucharach Żydowskich odbył się Bieg Powstania Styczniowego • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Bieg z historią w tle. W Kucharach Żydowskich odbył się Bieg Powstania Styczniowego

23 stycznia 2017, 10:05 | Informacje z gminy

W niedzielę, 22 stycznia ponad 240 zawodników wzięło udział w trzecim Biegu Powstania Styczniowego w Kucharach Żydowskich.

Fantastyczna atmosfera i szczytny cel - pomoc dla Krystiana Napiórkowskiego z miejscowości Kondrajec - towarzyszyły 3. edycji biegu. Wszystkie środki zgromadzone za sprawą sprzedaży pakietów startowych oraz te zebrane przez Wolontariuszy w trakcie kwesty do puszek, zostały przekazane na pomoc w leczeniu Krystiana.

Krystian wraz ze swoją mamą zaszczycił nas swoją obecnością, aby osobiście dopingować wszystkich uczestników.

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz kotylion za udział w imprezie, natomiast wygrani w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani pucharami i nagrodami.

Nie zabrakło również innych atrakcji, m.in. pieczenia kiełbasek, wystaw i inscenizacji o tematyce patriotycznej, konkurencji sportowych, degustacji produktów lokalnych, konkursów z nagrodami czy grochówki z kuchni polowej.

Bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płońsku oraz Leonarda Milewskiego – Radnego Rady Powiatu Płońskiego. Gmina Sochocin była jednym z partnerów tego nadzwyczajnego wydarzenia.

Trasa 10 km (panowie):
1. Marek Dzięgielewski,
2. Paweł Wojtczak,
3. Artur Warchoł,

Kobiety: 1. Aneta Szafrańska, 2. Anna Rzepecka, 3. Aneta Głowacka;

Trasa 5,6 km (panowie):
1. Piotr Wentykier,
2. Marcin Banaszkiewicz,
3. Marcin Tomczak,

Kobiety: 1. Anna Borowska, 2. Joanna Radziuk, 3. Katarzyna Mariańska;

Trasa 5,6 km Nording Walking (panowie):
1. Krzysztof Człabski,
2. Marcin Radomski,
3. Adam Tobolski,

Kobiety: 1. Agata Komenda, 2. Ewa Tomczak, 3. Wioleta Stolarek.

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)Galeria (9)Galeria (10)Galeria (11)Galeria (12)Galeria (13)Galeria (14)Galeria (15)Galeria (16)Galeria (17)Galeria (18)Galeria (19)Galeria (20)Galeria (21)Galeria (22)Galeria (23)Galeria (24)Galeria (25)Galeria (26)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)