Gmina Sochocin uzyskała dofinansowanie na laptopy dla uczniów do nauki zdalnej • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Gmina Sochocin uzyskała dofinansowanie na laptopy dla uczniów do nauki zdalnej

W ramach rządowego programu pn. „Zdalna szkoła+” gmina Sochocin pozyskała 55 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom gminnych placówek oświatowych, co stanowi 100% dofinansowania. Samorząd zakupi 20 laptopów i tyle samo zestawów z akcesoriami (myszka USB i słuchawki z mikrofonem).

„Zdalna szkoła+” to już drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W pierwszej edycji programu „Zdalna szkoła” sochocińska gmina otrzymała grant w wysokości 60 tys. zł, co pozwoliło na zakup 22 laptopów, wraz z 22 zestawami, w skład których weszły myszka i słuchawki z mikrofonem.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020. Operatorem inicjatywy #Zdalnaszkołaplus jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

KW


Foto: www.pixabay.com

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)