Kajakowy spływ krwiodawców po raz dwunasty • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Kajakowy spływ krwiodawców po raz dwunasty

5 czerwca 2018, 14:14 | Informacje z gminy

Ponad 60 osób wzięło udział w 12. Spływie Kajakowym Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Powiatu Płońskiego, który odbył się w sobotę, 2 czerwca na trasie Kuchary Żydowskie–Joniec.

Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia, uczestnicy zwiedzili elektrownię wodną w Bolęcinie pana Mosiądza, który opowiedział m.in. o tym jak wykorzystać energię wodną, aby ta nie poszła na marne. Podczas spotkania wspomniał także o swojej przygodzie z bieganiem na długich dystansach. Następnie kajakarze udali się na trasę spływu do wypożyczalni kajaków „Rybitwa” w Kucharach Żydowskich, gdzie tuż przed startem z modlitwą o bezpieczeństwo pobłogosławił wszystkim uczestnikom ksiądz Witold Zembrzuski, proboszcz parafii w Królewie.

Na koniec w Jońcu, już po spływie na miłośników kajaków czekała gorąca kiełbaska i kaszanka z grilla, zimne napoje oraz okoliczne pamiątki.

Spływ kajakowy zorganizowali: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płońsku, Stowarzyszenie Aktywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka, Urząd Miasta w Płońsku, Urząd Gminy w Płońsku, Urząd Gminy Sochocin, Urząd Gminy Joniec oraz Fabryka Urządzeń Dźwigowych w Bolęcinie. Przy organizacji pomogli również strażacy z OSP Kownaty, OSP Kołoząb i OSP Sochocin. Dodajmy, że gościem specjalnym imprezy było Stowarzyszenie Nasielsk Baszta Team.


Foto: Stowarzyszenie Aktywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)Galeria (9)Galeria (10)Galeria (11)Galeria (12)Galeria (13)Galeria (14)Galeria (15)Galeria (16)Galeria (17)Galeria (18)Galeria (19)Galeria (20)Galeria (21)Galeria (22)Galeria (23)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)