MAZOWIECKIE ZAPUSTY 2015 • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

MAZOWIECKIE ZAPUSTY 2015

23 lutego 2015, 11:42 | Informacje z gminy

Grupa teatralna Animagia z GOK w Sochocinie wzięła udział w XXXIV Przeglądzie Zespołów Zapustnych, który w tym roku odbył się w Bądkowie gmina Sońsk. Jest to największa tego typu impreza na Mazowszu. Jak co roku głównym organizatorem jest Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz gmina, na której terenie odbywa się przegląd. W tym roku również pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Celem Przeglądu Zespołów Zapustnych jest zachowanie zwyczajów, tradycji i obrzędów związanych z tradycją kończącego się okresu karnawału. W tym roku wystąpiło 21 zespołów.

Program przeglądu jest dwuetapowy , rozpoczyna się przemarszem barwnego korowodu grup kolędniczych, po czym każda grupa prezentuje swój program u wyznaczonych gospodarzy, następnie zespoły wracają na dużą scenę i ponownie prezentowany jest występ teatralny przeplatany muzyką i tańcem.

Animagia wystąpiła w składzie: Grabowska Angelika, Wiktoria Banasiak, Dawid Jędrzejak, Damian Śmigrodzki, Kamil Popin, Kacper Popin, Bartosz Adamkiewicz, Kamil Krzemiński, Jakub Orłowski.

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie.

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)