Myśliwi spotkali się z rolnikami • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Myśliwi spotkali się z rolnikami

12 września 2019, 15:05 | Informacje z gminy

W czwartek, 12 września, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie odbyło się spotkanie kół łowieckich działających w gminie Sochocin, z rolnikami z terenu sochocińskiej gminy, którym dziki wyrządzają szkody w uprawach. Wspólne spotkanie miało pomóc w rozwiązaniu problemu nadmiernej populacji dzików na tym terenie i usprawnić komunikację rolników z myśliwymi.

Pojawiły się niepokojące sygnały niezadowolenia rolników, a jest to związane z dużym problemem dzików bytujących i wyrządzających szkody na terenie gminy, i właśnie dlatego wójt gminy Sochocin Jerzy Ryziński zorganizował dzisiejsze spotkanie. Podczas konfrontacji rolnicy przedstawiali problem olbrzymich szkód wyrządzanych przez dziki oraz utrudniony kontakt z myśliwymi, polującymi na ich terenach. Wyjaśniono wiele spornych kwestii.

My tylko mamy nadzieję, że będą kolejne spotkania, ponieważ nie ma innego sposobu rozwiązywania problemów, jak szczera rozmowa myśliwych z rolnikami, którzy narzekają na szkody. Dziś wnioskujemy także i cieszymy się, że jest dobra wola ze strony kół łowieckich, aby nawiązać dobrą współpracę z rolnikami.

KW

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)Galeria (9)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)