Nowe narzędzia informatyczne Polskiej Policji - informacje. • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Nowe narzędzia informatyczne Polskiej Policji - informacje.

30 sierpnia 2018, 8:27 | Informacje z gminy

Pragniemy poinformować, że dostępne są nowe narzędzia informatyczne mające na celu łatwiejsze komunikowanie się z Komendą Powiatową Policji w Płońsku:

- aplikacja „Moja Komenda”, która dostępna jest na urządzenia mobilne. Za jej pomocą obywatel otrzymuje narzędzie ułatwiające kontakt z jednostką Policji lub z dzielnicowym właściwym pod względem zamieszkania osoby użytkującej aplikację

- Krajowa Mapa Zgłoszeń Bezpieczeństwa, która jest dostępna po wyszukaniu jej w wyszukiwarce internetowym pod tym hasłem bądź pod adresem: www.policja.pl. Jest to narzędzie, które pozwala na czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym również społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Umożliwia również zgłaszanie zagrożeń występujących w rejonie miejsca zamieszkania z uwzględnieniem zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Strona ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)