Obchody Dnia Niepodległości w Gminie Sochocin • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Obchody Dnia Niepodległości w Gminie Sochocin

13 listopada 2015, 14:05 | Informacje z gminy

W dniu 11 listopada w Sochocinie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. O godz. 9.45 w asyście Orkiestry , poczty sztandarowe oraz władze samorządowe na czele z wójtem Andrzejem Romatowskim, zaproszeni goście i mieszkańcy gminy Sochocin udały się do kościoła parafialnego, gdzie o godzinie 10.00 została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny.

Druga część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.Podczas uroczystej akademii pt. " Droga ku wolności", zaprezentowano program słowno-muzyczny składający się z rysu historycznego, wierszy oraz pieśni patriotycznych. W akademii udział wzięli soliści: Wiktoria Pniewska, Paulina Oporska, Kryspin Dawidko; grupa teatralna i taneczna. O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta Sochocin pod batutą kapelmistrza Andrzeja Świercza. W wykonaniu orkiestry i solistów usłyszeliśmy m.in: Wiązankę pieśni legionowych, Ostatni mazur, Rozkwitały pąki białych róż, O mój rozmarynie. Cały program został przygotowany przez zespoły i sekcje działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie.

Po akademii zostały wręczone dwa podziękowania za wieloletnią współpracę muzykom Orkiestry Dętej Sochocin: Panu Wiesławowi Ryfińskiemu oraz Panu Stanisławowi Załęckiemu, którzy byli muzykami orkiestry w latach 1997-2015.Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)Galeria (9)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)