Podsumowanie wiosennej akcji sprzątania Wkry i Narwi • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Podsumowanie wiosennej akcji sprzątania Wkry i Narwi

25 kwietnia 2016, 10:21 | Informacje z gminy

Sprzątanie odbyło się w gm. Lubowidz (Ostoja Zieluń), gm. Radzanów (odcinek Drzazga -Radzimowice), gm. Strzegowo (Radzimowice - Unierzyż) oraz ciągiem od Gminy Glinojeck do Nowego Dworu Mazowieckiego (od Płaciszewa do Modlina). Zebrano ok. 120 worków o pojemności 120 l na odległości ponad 80 km.

Oprócz klasycznych śmieci „turystycznych”, były też opony, drzwi od lodówki, beczki, mnóstwo pojemników po chemii oraz opakowań wędkarskich. Śmieci były wyławiane z rzeki i zbierane z brzegów. W wielu miejscowościach uczestnicy wychodzili z kajaka i sprzątali plaże. Uczestnikami sprzątania, oprócz członków Stowarzyszenia „Nasza Wkra” byli również letnicy i mieszkańcy.

Podziękowania dla uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gołotczyźnie, uczniów Zespołu Szkół im. Jerzego Ciesielskiego w Mławie, instruktorów kajakarstwa, ratowników WOPR, ratowników OSP RW oraz OSP Strzegowo.

Ratownicy oprócz zabezpieczania kajakarzy, również bardzo aktywnie brali udział w sprzątaniu Wkry i Narwi. Na wielu odcinkach akcja zakończona była biesiadowaniem przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.

Akcja sprzątania jest z każdym rokiem lepiej rozpoznawalna i coraz więcej osób się w nią angażuje. W tym roku wydarzenie wsparli finansowo: Urząd Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim, Wójt Gminy Sochocin i Wójt Gminy Strzegowo.

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)