Ponad 45 tys. zł dofinansowania na nową pracownię językową w sochocińskiej szkole • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Ponad 45 tys. zł dofinansowania na nową pracownię językową w sochocińskiej szkole

Gmina Sochocin pozyskała środki w wysokości 47 tys. zł, z budżetu województwa mazowieckiego, które pokryją 57% kosztów utworzenia nowej pracowni językowej w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie. Dzisiaj, w Urzędzie Miasta Ciechanów wójt Jerzy Ryziński podpisał umowę z marszałkiem Adamem Struzikiem.

Pozyskane pieniądze pozwolą na wyremontowanie oraz doposażenie sali lekcyjnej, poprzez: remont instalacji elektrycznej, naprawę i malowanie ścian, położenie tynku, demontaż, dostawę i montaż wykładziny obiektowej, wykonanie oraz montaż obudowy grzejników, a także zakup niezbędnego sprzętu komputerowego.

Środki dla szkoły w Sochocinie gmina pozyskała w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”. Realizacja zadania przewidziana jest jeszcze w tym roku. Całkowita wartość projektu, to blisko 83 tys. zł.

W ciechanowskim ratuszu podpisanych zostało dzisiaj w sumie 28 umów pomiędzy marszałkiem a przedstawicielami gmin z powiatów: płońskiego, ciechanowskiego, żuromińskiego, mławskiego, przasnyskiego i pułtuskiego oraz starostwami: ciechanowskim, żuromińskim, mławskim, przasnyskim.

Foto: Dawid Opasiński

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)