Światowy Dzień Zdrowia 2016 poświęcony tematowi cukrzycy • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Światowy Dzień Zdrowia 2016 poświęcony tematowi cukrzycy

3 marca 2016, 14:54 | Informacje z gminy

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Zdrowia przypadającym na dzień 7 kwietnia tematem wiodącym będzie tematyka cukrzycy.

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadaniem wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia podejmuje działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia – 7 kwietnia 2016 r. Organizując wydarzenia związane ze Światowym Dniem Zdrowia 2016, WHO pragnie:

- doprowadzić do zwiększenia wiedzy o rosnącym rozpowszechnieniu cukrzycy, ogromnym obciążeniu tą chorobą i jej poważnym następstwach, zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach;

- spowodować podjęcie konkretnych, skutecznym i ekonomicznym działań w walce z chorobą, które będą obejmować zarówno profilaktykę, jak i metody diagnozy, leczenia i opieki nad osobami chorymi na cukrzycę;

- ogłosić pierwszy światowym raport o cukrzycy opisujący obciążenie chorobą i jej skutki oraz wzywający do wzmocnienia systemów ochrony zdrowia w celu zapewnienia lepszego nadzoru i profilaktyki cukrzycy oraz skuteczniejszego leczenia chorych.

Warto odnotować, że świat dokonał istotnego kroku w walce z epidemią cukrzycy, przyjmując jako cel zmniejszenie o jedną trzecią liczby zgonów z powodu chorób niezakaźnych, w tym cukrzycy, do 2030 r. w ramach Celów Zrównoważonego Rozwoju. W związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia wspiera państwa wdrażające polityki mające na celu zmniejszenie oddziaływania chorób niezakaźnych, w tym cukrzycy, nowotworów, chorób układu krążenia i płuc.

Źródło: www.who.un.org.pl

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)