Wieczór autorski Henryka Kamińskiego • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Wieczór autorski Henryka Kamińskiego

20 października 2014, 14:51 | Informacje z gminy

W sobotę 18.10 o godz 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z autorem tomiku wierszy pt. „Życie to przemijanie” panem Henrykiem Kamińskim.

Autor mieszka w Gminie Sochocin od 15 lat. Wspominał, że został tu bardzo życzliwie i przyjaźnie przyjęty przez mieszkańców. Opowiedział jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem i co stanowi inspirację. W okresie szkoły średniej, swoje zainteresowania zaczął kierować w stronę poezji i pisać wiersze. Początkowo swoją twórczość prezentował przyjaciołom i znajomym oraz pisał do tak zwanej "szuflady". Piękne, pełne prostoty ale finezyjne w formie wiersze obrazują fakty naszej codzienności. Przekazują wzniosłe, pełne smutku przeżycia. Autor zastanawia się nad przemijaniem, codziennością ,przyjaźnią, miłością, dążeniami i pragnieniami ludzkimi. Czego człowiek oczekuje od życia ? Co jest człowiekowi najdroższe, najcenniejsze jest zazwyczaj na wyciągnięcie ręki. To coś, ten ktoś jest tuż obok nas, a my tego nie doceniamy.

Podczas wieczoru autorskiego usłyszeliśmy wiersze: "Jesteś", "Pies", "Bez tytułu", "Kowal", "Wierzba", "Jesienny las"," Muza". Wiersze recytowała młodzież z sekcji teatralnej prowadzonej przez Panią Annę Sobótkę , a byli to: Wiktoria Banasiak, Dawid Jędrzejak, Krystian Jarczewski, Angelika Grabowska, Julia Dołęgowska, Ewa Drążkiewicz, Aleksandra Gajewska.. Wiersze były odczytywane przy akompaniamencie muzyki w wykonaniu Pana Kryspina Kadeja i Roberta Widackiego. Promocji tomiku towarzyszył również występ Kapeli Folkowej

Podczas tego niezwykłego wieczoru, na ręce dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury pan Henryk Kamiński przekazał , zabytkową polską harmonię dwurzędową firmy Piotr Stamirowski, która powstała w Warszawie w 1870r,a należała kiedyś do ojca Pana Henryka.

Tradycyjnie każdy ze zgromadzonych gości otrzymał na pamiątkę ufundowane przez autora książki wraz z dedykacją .

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)Galeria (9)Galeria (10)Galeria (11)Galeria (12)Galeria (13)Galeria (14)Galeria (15)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)