Załóż bezpłatny profil zaufany i bądź gotowy na JPK_VAT • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Załóż bezpłatny profil zaufany i bądź gotowy na JPK_VAT

Przypominamy przedsiębiorcom o obowiązku prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT). Do 26 lutego 2018 roku po raz pierwszy mikroprzedsiębiorcy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). Plik można wysłać od 1 lutego br. za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji udostępnianych przez Ministerstwo Finansów dla struktury obowiązującej w 2018 r. Klient 2 v3 oraz aplikacji e-mikrofirma.

Do prawidłowego złożenia i wysłania Jednolitego Pliku Kontrolnego potrzebny jest certyfikat kwalifikowany lub profil zaufany (eGO). Profil zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w Internecie (służy jako twój elektroniczny podpis) i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych. Dzięki takiemu profilowi mikroprzedsiębiorcy mogą łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać obowiązkowe pliki JPK_VAT.

Pragniemy zachęcić wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców do kontaktu z ekspertami, którzy będą pełnili specjalne dyżury JPK_VAT w siedzibie Urzędu Skarbowego w Płońsku, w poniższych terminach:

- soboty, 17 i 24 lutego w godz. 9.0013.00,

- od 14 do 23 lutego w standardowych dniach i godzinach pracy.

W ramach dyżurów będzie można m.in. uzyskać informację nt. składania JPK_VAT oraz potwierdzić profil zaufany (eGO).


Więcej informacji na temat JPK_VAT znajduje się na stronie www.finanse.mf.gov.pl i www.biznes.gov.pl

Więcej informacji na temat profilu zaufanego: www.pz.gov.pl oraz www.biznes.gov.pl

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)