Mikołajki na rynku • Kultura • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Mikołajki na rynku

10 grudnia 2012, 19:57 | Informacje z gminy | Kultura

W sobotę 8 grudnia 2012 roku na rynku w Sochocinie odbyły się mikołajki. Organizatorzy, Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz placówki oświatowe z terenu gminy Sochocin, zgromadzonym mieszkańcom zapewnili wiele atrakcji.

Świąteczny program rozrywkowy pod hasłem "Rodzino! Trzeźwości trzeba! Niech to zawołanie poleci do nieba!" poprowadziły: Balbinka - p.Anna Sobótka i Mikołaj – p.Rafał Czeremański . Główną atrakcją wieczoru był przyjazd św.Mikołaja i Królowej Zimy oraz przejażdżka bryczką konną którą powoził p.Jarosław Gmurczyk w towarzystwie jeźdźców. Do wspólnej zabawy włączyły się przedszkolaki i uczniowie kl.I-III szkół podstawowych, prezentując program artystyczny, na który złożyły się piosenki o tematyce świątecznej, tradycyjne kolędy i układy choreograficzne. W podziękowaniu mali artyści otrzymali ogromne brawa oraz słodycze-prezent od Urzędu Gminy w Sochocinie i pączki ufundowane przez sochocińską piekarnię „Maczek” Państwa Makowskich.

Na świątecznym kiermaszu można było za przysłowiowy „grosik” nabyć przygotowane przez uczniów stroiki, karty świąteczne i kulinarne przysmaki przygotowane przez panie z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Sochocinie. Magiczny wieczór uświetnił pokaz iluminacji świątecznych, zmieniając rynek w baśniową krainę za sprawą srebrzyście zaczarowanej choinki i sopelkowej fontanny.

Główny cel festynu był jednak jak najbardziej przyziemny i prozaiczny - pozyskanie funduszy na zakup paczek świątecznych dla dzieci z rodzin najuboższych w ramach akcji „Dzieci Dzieciom”, bo nawet najdrobniejszy, życzliwy gest czyni świat lepszym.

Mikołajki na rynku
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)