Zapraszamy na I edycję festiwalu muzyki Southern Rock • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Zapraszamy na I edycję festiwalu muzyki Southern Rock

13 sierpnia 2019, 11:24 | Informacje z gminy

W niedzielę, 25 sierpnia na stadionie w Sochocinie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Southern Rock nad Wkrą. Na festiwal zapraszają Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie i Urząd Gminy Sochocin.

Southern rock - styl w amerykańskiej muzyce rockowej. Odnosi się do południa USA, głównie stanów historycznie związanych z Konfederacją, a także do Teksasu i Kalifornii. Wywodzi się z rock and rolla, country i bluesa. Charakteryzuje się tradycyjnym przywiązaniem do bluesowych źródeł, rzewnością, charakterystyczną swobodą w interpretacji, improwizacją, a w sferze tekstowej często lokalnym patriotyzmem i przywiązaniem do regionu oraz południowej tradycji. Skupia się głównie na gitarach elektrycznych i wokalu.

Festiwal w Sochocinie ma na celu promocję muzyki southern rock, cieszącej się w Polsce coraz większą popularnością.

Wydarzenie poprowadzi Jacek Kurek, który wygłosi prelekcję na temat festiwalu Woodstock 69' oraz muzyki southern rock (godz. 15.00). Potem odbędą się koncerty pięciu zespołów: James B. & Friends, Krys Blues Band, Bit By Bit, Patchwork oraz Blackberry Brothers.

Warto dodać, że dwa pierwsze zespoły są z Sochocina. Krys Blues Band, który powstał w latach 80., ma na swoim koncie występy na legendarnych festiwalach w Jarocinie w roku 1987 i 1988 oraz Rawa Blues w tych samych latach. W grudniu 2017 r. grupa wydała swoją pierwszą płytę pt. „Czas”. Natomiast James B. & Friends, to pięciu muzyków oraz wokalista James Brierley z Manchesteru, mieszkający obecnie w Polsce. Zespół ma na swoim koncie występ w telewizyjnym programie „Must Be the Music. Tylko muzyka”, w którym otrzymał od jury cztery razy tak. Wydał również album „Back on track”. Współzałożycielem i gitarzystą w obydwu tych formacjach jest Kryspin Kadej, dyrektor sochocińskiego domu kultury.

Gościem specjalnym imprezy w Sochocinie będzie Beata Kossowska - mistrzyni harmonijki ustnej.

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)