Film "Sochocińskie guziki ślad dawnej tradycji" • Kultura • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Film "Sochocińskie guziki ślad dawnej tradycji"

Film pt. „Sochocińskie guziki – ślad dawnej tradycji” powstał w sierpniu 2011 roku z okazji powstającej wystawy czasowej pod tą samą nazwą, organizowaną przez Muzeum Mazowieckie w Płocku, Urząd Gminy w Sochocinie oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Scenariusz napisali: Pani Bernadeta Perkowska i Pan Jan Gawryłkiewicz, reżyserem filmu jest Pan Jan Gawryłkiewicz. W filmie udział wziął Pan Józef Nawrocki guzikarz z Sochocina, który odtworzył proces produkcji guzików z muszli.

W kwietniu 2012 roku Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie zgłosił film do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Film Art & Tourism Festival w Warszawie

Celem festiwalu jest podnoszenie poziomu polskiej kultury audiowizualnej w zakresie produkcji poświęconych promocji walorów kulturowych, turystycznych i naturalnych. Co roku do sekretariatu festiwalu wpływa ponad 100 filmów promocyjnych, dokumentalnych, promocyjnych z całego świata obejmujących temat dziedzictwa kulturowego, tradycji i turystyki. Film ocenia międzynarodowe Jury złożone z dziennikarzy, reżyserów, producentów oraz przedstawicieli branży turystycznej.

Tym bardziej nam miło poinformować, iż film „Sochocińskie guziki – ślad dawnej tradycji” otrzymał Nagrodę Specjalną od Zarządu Festiwalu.


Sochocińskie Guziki
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)