Sekcja muzyczna • Kultura • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Sekcja muzyczna

Osoby zainteresowane graniem na instrumentach serdecznie zapraszamy na zajęcia muzyczne.

Gitara

Zajęcia z gry na gitarze prowadzi Pan Kryspin Kadej. Gitara to bardzo popularny instrument, niektórzy uczniowie przyjeżdżają na zajęcia z innych gmin. Młodzi muzycy mogą się uczyć technik klasycznej oraz techniki gry kostką. W chwili obecnej naukę gry na gitarze pobiera jedenastu uczniów. Zajęcia odbywają się we wtorki, środy i czwartki .

Perkusja

Naukę gry na perkusji prowadzi Pan Grzegorz Gładki. Zajęcia odbywają się we wtorki i soboty. W chwili obecnej naukę gry na perkusji pobiera dziesięciu uczniów.

Instrumenty klawiszowe.

Naukę gry na keybordzie i akordeonie prowadzi Pan Robert Widacki. Sekcja liczy siedmiu uczniów a zajęcia odbywają się we wtorki i środy

Warto wiedzieć!

Muzyka bardzo korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Wpływa na niemal każdy obszar rozwoju dziecka. Obcowanie z muzyką specjalnie dobraną do indywidualnych potrzeb przynosi wiele korzyści. Warto zatem już od najmłodszych lat dbać o prawidłowy rozwój dziecka, ucząc go gry na instrumentach.

Samodzielna gra na instrumentach muzycznych oraz różnego rodzaju zabawy z udziałem muzyki wspomagają rozwój emocjonalny, fizyczny, estetyczny oraz społeczny dziecka. Zajęcia, podczas których dziecko uczy się grać na instrumencie muzycznym, pomagają przezwyciężyć trudności w czytaniu i pisaniu, uspokajają nadpobudliwe dzieci.

Grając na instrumentach dzieci poznają tajniki rytmu, tempa, dynamiki, rozwijają swój słuch i wrażliwość artystyczną. Podczas zajęć z wykorzystaniem muzyki uwalniane są negatywne emocje i napięcia. Granie na instrumentach pozwala zrelaksować się, poprawia psychofizyczną kondycję dziecka, przez co nastawienie do świata zmienia się na bardziej optymistyczne.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach muzycznych prosimy o kontakt:

Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie

ul. Guzikarzy 8A

09-110 Sochocin

tel. 23 661 80 025 wew. 21
Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)