Sekcja taneczna • Kultura • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Sekcja taneczna

Sekcja taneczna w Gminnym Ośrodku Kultury istnieje od roku 1993 skupia dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. W chwili obecnej do sekcji tańca należy 30 uczniów są wśród nich prawdziwi pasjonaci tańca, muzyki i pracy twórczej.

Zajęcia realizowane są w trzech grupach wiekowych:
  • 6 – 9 lat
  • 10 – 13 lat
  • 14 – 16 lat

Dzieci bardzo chętnie poznają różne style taneczne (współczesny, towarzyski, ludowy, hip-hop), aby zaprezentować swój warsztat pracy biorąc udział w imprezach okolicznościowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w środy i czwartki, czas trwania zajęć:60 min.

Zajęcia prowadzi Pani Beata Charzyńska.

Warto wiedzieć !

Regularne zajęcia taneczne dla młodzieży są doskonałą formą aktywności fizycznej. Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, giętkość ciała i koordynację ruchowa. Osoby trenujące nie garbią się. Aktywność fizyczna staje się pozytywnym nawykiem, który towarzyszy także w życiu dorosłym.
Młody człowiek, który uczęszcza na zajęcia taneczne poznaje rówieśników, zawiera przyjaźnie. Wpływa to pozytywnie na zdolności interpersonalne, a także otwiera na kontakty z ludźmi.

Kontakt z muzyką pozytywnie wpływa na psychikę młodego człowieka. Uważa się, że taniec i muzyka sprawiają, że rozwija się kreatywność. Nauka tańca ćwiczy także pamięć motoryczną.

Treningi pokazują, że aby coś osiągnąć, potrzeba wysiłku. Osiąganie swoich celów (np. opanowanie nowych kroków), pochwała ze strony trenera, udane występy publiczne podnoszą samoocenę.

Taniec uczy też jak radzić sobie z porażkami i odnosić sukcesy.

Chętnych do udziału w zajęciach prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty :

Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie

ul. Guzikarzy 8 a

09-110 Sochocin

tel. 023 661-80-025 wew.21

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)