Gminny Klub Sportowy ,,WKRA" MINI-PIŁKA • Sport • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Gminny Klub Sportowy ,,WKRA" MINI-PIŁKA

Football od Przedszkola

Piłka nożna w naszej gminie cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem.

Przy Gminnym Klubie Sportowym WKRA od 24 września rozpoczęła działalność szkółka piłkarska dla najmłodszych dzieci. Zajęcia dedykowane są przedszkolakom w wieku 4-6 lat. Dzieci w tym wieku posiadają niespożytkowane pokłady energii i wykazują ogromną potrzebę ruchu. Do piątego roku życia dzieci rozwijają się bardzo intensywnie, są bardzo podatne na wiedzę i nowe umiejętności Zadaniem rodziców jest zagwarantowanie maluchom warunków odpowiedniego rozwoju, a więc także ćwiczeń ruchowych .Zajęcia są świetnym uzupełnieniem zajęć w jakich uczestniczy dziecko w przedszkolu. Zaszczepienie w dziecku nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu utrzymuje dobrą kondycję fizyczną a tym samym dobry stan zdrowia

MINI-PIŁKA NOŻNA

Dzięki uprzejmości Pani dyrektor Beacie Grabarczyk-Tomaszewicz treningi w okresie jesienno-zimowym mogą odbywać się w hali sportowej dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki od godz 16:30-do 17:30. Treningi prowadzi wykwalifikowany trener pan Dawid Kołodziejczyk , osoba która posiada ogromne z doświadczenie w pracy z dziećmi. W zajęciach uczestniczy 23 maluchów z terenu naszej gminy.

Treningi mają charakter ogólnorozwojowy z elementami nauki gry w piłkę nożną. Dzieci przede wszystkim uczą się zasad fair-play i właściwych relacji w grupie, systematyczności i obowiązkowości..

Naszym celem jest przede wszystkim zadowolenie dzieci z odbytych zajęć. Przy naborze nie selekcjonujemy dzieci, dajemy szansę każdemu. Chcemy nauczyć elementów techniki piłkarskiej, zasad obowiązujących na boisku poprzez zabawę .Te podstawowe zasady powodują, że wszystkie dzieci niezależnie od predyspozycji sportowych są dla nas piłkarzami i nie są poddawane presji wyników.

Aktywny udział rodziców

Najważniejsze, że maluchy przychodzą na trening, dobrze się bawią i starają sie zrealizować swoje marzenia i pasje. Ogromną rolę w całym tym przedsięwzięciu odgrywają rodzice. Bez zaangażowania i chęci wspierania swojej pociechy niewiele można zrobić. Mama czy tata powinni zachęcać do przyjścia na zajęcia, muszę sami się zmobilizować. Poprzez wsparcie rodzica dziecku łatwiej wdrożyć się do nowych dla niego wydarzeń. Ważne jest również to aby dziecka nie krytykować , nie wywierać na nim presji, w zamian chwalić za postępy bo to najlepsza nagroda dla malucha, a pochwała to najlepszy doping.

Plan treningów

Przez 60 minut treningu dzieci maja szansę:

· Przez pierwsze 20 min „wyszumieć się” podczas zabaw ogólnorozwojowych

· Przez kolejne 20 min wykonywać ćwiczenia oswajające z piłką

· A przez ostanie 20 min pograć. Trener organizuje tzw. małe gry 2x2 lub 4x4

W procesie treningu zaplanowane są systematyczne przerwy na picie( i buziaka dla mamy) .

Rodzice obecni są przez cały czas treningu, ponieważ dzieci czują się wówczas pewniej .

Trener włącza dzieci w organizację treningu i sprzątanie sprzętu po zajęciach –wszystko w formie zabawy.

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)Galeria (9)Galeria (10)Galeria (11)Galeria (12)Galeria (13)Galeria (14)Galeria (15)Galeria (16)Galeria (17)Galeria (18)Galeria (19)Galeria (20)Galeria (21)Galeria (22)Galeria (23)Galeria (24)Galeria (25)Galeria (26)Galeria (27)Galeria (28)Galeria (29)Galeria (30)Galeria (31)Galeria (32)Galeria (33)Galeria (34)Galeria (35)Galeria (36)Galeria (37)Galeria (38)Galeria (39)Galeria (40)Galeria (41)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)